Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Találj ki egy 10 mondatos...

Találj ki egy 10 mondatos történetet arról, hogy miért ugrik olyan magasra a bolha!?

Figyelt kérdés
Légyszi adjatok valami ötletet, mert fogalmam sincs mi írjak,köszi előre is :))

2016. febr. 17. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Szia !

Történt egyszer, nagyon-nagyon régen, hogy az állatok versenyt rendeztek az erdőben.

Ki tud gyorsabban futni, ügyesebben mászni a fára, rövidebb idő alatt átúszni a folyón, amely átszelte a rengeteget.

Minden állat benevezett valamilyen versenyszámba, mert be akarták bizonyítani a többieknek, hogy valamiben nagyon ügyesek. Van olyan képesség, amiben ők a legjobbak.

Csak a kis bolha várakozott szerényen, tanácstalanul a tisztáson, mert nem jutott eszébe, ő miben lehetne a legjobb az állatok között ?

Végül minden versenyző teljesítette a vállalt feladatát, kiosztották az ajándékokat, csak a bolha nem kapott semmit, mert el sem indult a versenyen.

Ekkor történt, hogy egy közeli fa odújából kismadár kukucskált ki, anyjára és finom falatokra várva.

A bolha megpillantott a fa törzsén felfelé kúszó kígyót, amelyet a kis énekesmadár-fióka nem láthatott.

Minden erejét összeszedve, kis termetéhez képest hatalmasat ugrott, és ahogyan csak tudott, jó erősen belecsípett a kígyó farkába.

A fájdalomtól a csúszómászó megrémült, s hanyatt-homlok menekülve eltűnt az erdőben.

Minden állat a kis bolhát ünnepelte, aki megmentette a fióka életét.

A magasugrás bajnokává választották és ő is jutalmat kapott.


Ezt a mesét találtam ki Neked, persze, ha akarod, költsd át a történetet, a saját elképzelésed szerint !

2016. febr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

A mese tanulsága lehet:

Ettől az időtől fogva az állatok már számon tartották, hogy a bolha az, aki a legmagasabbra ugrik közöttük.

A kis bolha rájött, csak akarni kell, és bármire képesek lehetünk, ha a szükség úgy kívánja.

2016. febr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!Elképesztően aranyos vagy,hogy ezt így leírtad nekem :D
2016. febr. 18. 13:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Szívesen segítettem !

Szerintem legközelebb már egyedül is menni fog !

2016. febr. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen!Biztosan ment volna így is,de kellett volna 2-3 nap,mire kitalálok egy jó sztorit :D
2016. febr. 18. 21:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Oldjuk meg a feladatot, nehogy a másiknak gondolkodnia kelljen! Gratulálok!

Kérdező, majd munkában is mással végezteted a dolgodat, mert úgy könnyebb?! Pfff.

2016. febr. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát,tudod így a próba-vizsgára készülődve a sok anyaggal,jól esik ha valaki ilyen segítőkész és ad valami ötletet/tippet.Nem ezt írtam le,teljesen át lett alakítva,és ez igazából nem házifeladat volt,hanem gyakorlás...szóval csak azért tettem fel a kérdést,hogy az esetleges kedves válaszokból "fejleszthessem a szókincsemet" a kreativitásomat,ha már a tanár ilyesmiben nem segít...ha segítség nélkül nem jutunk semmire,nem lesznek hibáink,amikből tanulhatnánk :))
2016. febr. 19. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!