Ezt is szereplőnek vegyem?

Figyelt kérdés

Mivel a könyvben minden ilyen kérdésre annyi pont volt írva, ahány szereplőt aláhúztunk így gondolom mindegyiknél ez a helyzet. Viszont a lányom szerint a suliban a tanárnő azt mondta, hogy csak azt kell szereplőként megjelölni, aki meg is szólal a mesében. Ez tényleg így van?

Szerintem az alábbi mesében a szereplők a következők: Tapsi, öreg bagoly, harkály doktor néni és szerintem a szülők is.


2010. márc. 31. 06:22
 1/3 A kérdező kommentje:

Tapsi nagyon lusta nyuszigyerek volt. Az öreg bagoly tanító bácsi folyton azon törte a fejét, hogyan tudná rávenni a tanulásra.

A kisnyúl, ha felszólították, mindig azt felelte:

- Nem látom, mi van a táblán.

A szemorvosnál is ezt hajtogatta, ezért vastag, nagyon erős szemüveget kapott harkály doktor nénitől. A szemüvegtől aztán tényleg nem látott semmit! Amikor már a kedvenc sárgarépáit sem látta, korgó gyomorral bevallotta szüleinek, hogy csak füllentett.

Ettől kezdve az erdei iskola legszorgalmasabb tanulója lett.


Kik a mese szereplői? (4 pont)

2010. márc. 31. 06:22
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek a mesének a szereplői Tapsi, Bagoly bácsi, Harkály néni és a szülei. Lényegében mindegyik megszólal, csak nincs leírva, hogy konkrétan mit mondanak.


Bár régen voltam már általános iskolás, nem tudom hogy mi hogy van :D

2010. márc. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondoltam, csak elbizonytalanodtam, hogy a tanárnő másképp mondta. Persze elképzelhető, hogy a lányom értett félre valamit.
2010. márc. 31. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!