1. Írjuk fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely áthalad az A ponton, továbbá párhuzamos az egyenletével adott e egyenessel.

A(1,1) e: 3x+2y=5


2. Írjuk fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely áthalad az A ponton, továbbá merőleges az egyenletével adott e egyenessel.

A(7,1) e: y=3x+1


2016. febr. 24. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:

3x+2y=3*1+2*1=5 tehát a két egyenes egybeesik.


y=3x+1 egyenletet rendezve -3x+y=1. Ebből a normálvektor (-3;1), ami az egyenesre merőleges másik (keresett) egyenes irányvektora. Ha az irányvektor (-3;1) akkor a normálvektor (1;3). Így a keresett egyenes egyenlete x+3x=1*7+3*1=10.

2016. febr. 24. 17:30
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2016. febr. 24. 20:36