Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki le tudja nekem fordítan...

Valaki le tudja nekem fordítani ezt a német szöveget magyarra?

Figyelt kérdés

Leipzig ist eine Großstadt mit Tradition. Seit 1497 finden hier Messen satt. Seit 1409 gibt es die Leipziger Universität. Viele berühmte Leute lebten in Leipzig. Der Dicher Johann Wolfgang von Goethe war hier Student. Der Komponist Johann Sebastian Bach arbeitete und lebte hier. Er war Kantor an der Thomaskirche und dirigierte den berühmten Thomanerchor. Heute ist Leipzig eine moderne Großsatdt mit Industrie, Handel und viel Kultur. An der Universität studieren Studenten aus der ganzen Welt. In Leipzig gibt es für jeden Besucher etwas. Das Stadtzentrum mit schönen alten Häusern, Geschäften und Restaurents lädt zum Bummeln ein. Musikfans besuchen die Oper, hören eine Sinfonie im Gewandhaus ober besuchen ein Konzert von den "Prinzen". Bücherfreunde kommen jedes Jahr im März zur Buchmesse. Und noch ein Tipp: Wenn Sie Leipzig besuchen, fahren Sie mit dem Zug! Der Leipziger Hauptbahnhof mit seinen vielen Geschäften zählt zu den schönsten in Europa.


Előre is köszönöm.



2016. márc. 5. 01:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Elég béna szöveg, gondolom valami gagyi tanár adta xD aztán csodálkoznak a diákok nem tudnak németül, ilyen szöveget egyetlen egy ujság nem ir le szerintem.


Leipzig egy nagy város tradicióval. 1497 óta megtörténik itt. 1409 óta van a lipcsei egyetem. Sok híres ember élt Lipcsében . Johann Wolfgang von Goethe volt itt tanuló. A zeneszerző Johann Sebastian Bach dolgozott és élt itt. Ő volt a kántor a Thomastemplomnál és vezényelte a híres Thomanerchor-t (kórust, csak ez a nevük ) . Ma Lipcse egy modern nagyváros iparral, kereskedelemmel és sok kultúrával. Az egyetemen tanulnak a diáákok az egész világból. Lipcsében midnen látogátó számára van valami. Belváros szép idős házakkal, boltok és éttermek ?????? ( ezt nem értem bocsánat einladen -meghív, bummeln- bolyong igeként, én ezt nem tudom összerakni magyarosan )

Zenefan látogatja az operát, hall egy szinfóniát Gewandhausban felső látogat egy koncert "prinzen"-től.

A könyvbarát jön minden évben márciusban könyvkiállításra. És még egy tipp : ha ön lipcsébe látogat, utazzon vonattal ! A lipcsei főpályaudvar sok boljával hozzájárul a szép európához.


Nem azt mondom tökéletesre csináltam, de ez a szöveg tipkus 9-10 osztályos, szerintem a mai diákok általános iskolában egy iylet nem forditanak le.

2016. márc. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. márc. 5. 11:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Lipcse egy hagyományokkal bíró nagyváros. 1497 óta rendeznek itt vásárokat. 1409 óta van Lipcsének egyeteme, a Lipcsei Egyetem. Sok híres ember élt Lipcsében. A költő J.W.Goethe itt volt egyetemista. A zeneszerző J.S.Bach is itt élt és dolgozott. Kántor volt a Tamás-templomban és ő vezényelte a templom énekkarát (a Tamás-kórust). Ma Lipcse egy modern ipari, kereskedelmi és kulturális nagyváros. Egyetemén a világ minden tájáról érkező diákok tanulnak. Lipcsében minden látogató talál valamit. A városközpont szép, régi házaival, üzleteivel és éttermeivel sétára invitál. A zenerajongók megnézhetnek egy operát, meghallgathatnak egy szimfóniát a lipcsei ruhapiac épületében vagy megtekinthetik a "Hercegek" koncertjét. A könyvbarátok jövő márciusban könyvvásárra jöhetnek. És még egy tipp: Ha Lipcsét akarja látni, jöjjön vonattal! A lipcsei főpályaudvar üzletei Európa legszebb üzletei.
2016. márc. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!