Még van egy másik szöveges feladat ha valaki tud kérem szépen írjon nekem üzenetet. Köszönöm. :)2016. márc. 9. 17:00
2/5 A kérdező kommentje:
Másodfokú egyenletnek kell kijönni a végén.
2016. márc. 9. 17:21
4/5 anonim válasza:
Akkor így kellett volna írni:
3/x - 2/(x+2) = 1
Közös nevezőre hozzuk:
3x+6 - 2x / (x*(x+2)) = 1
x+6 / (x^2 + 2x) = 1
x+6 = (x^2 + 2x)
Szerintem innen már menni fog...
5/5 anonim válasza:
"3x+6 - 2x / (x*(x+2)) = 1"
Itt én is lehagytam a zárójelet:
(3x+6 - 2x) / (x*(x+2)) = 1