Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek, számjegyek variálása?...

Matek, számjegyek variálása? Miért nem jó az én megoldásom?

Figyelt kérdés

A 0,1,2,3,4,5 számjegyek felhasználásával hány négyjegyű számot készíthetünk,ha egy számjegyet csak használhatunk fel? Megoldás: 5*5*4*3, ezt tudtam. De jön a kérdés: Az előző feladatban szereplő 4jegyű számok között hány olyan van,ami öttel osztható? Megoldás: 4*4*3*1= 48 és 5*4*3*1= 60 és 60+48 = 108


Öttel az oszható,ami 0-ra vagy 5-re végződik.

Ha négy számjegyű számból kell kiindulnom, (mivel azokat alkotta előzőleg), akkor annyit tudok, hogy a 4 számjegy között van egy 0 meg egy 5-ös. Ha az utolsó számjegy fixen öt, akkor az első számjegyet 2 számjegyből választhatom, mert lejön a 0 meg az 5. Így pedig nekem az eredményem 2*3*1*1 , és nullára végződés esetében pedig 3*2*1*1 , és ezeket összeadva 12 lenne az eredményem. Miért nem jó?



2016. márc. 15. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha lejön a 0 meg az 5, akkor 1;2;3;4 számjegyek maradnak, akkor ezek közül melyik kettő nem mehet az első helyre? És ha 0-ra végződik a szám?
2016. márc. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rájöttem, köszi :D
2016. márc. 15. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!