Matek háziban segítene vki?

Egy 3szogben az a es b oldalak hosszara fennall, hogy a2 + b2 =400 es a*b =192. 3.oldallal szemkozti szog 78.58°. Szamitsd ki a 3szog ismeretlen oldalait es szogeit!
2016. márc. 19. 09:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Az első két egyenletet megoldod mint egy egyenletrendszert.

pl: a=192/b ezt behelyettesíted --> (192/b)^2+b^2=400.

Ekkor a=16 és b=12 cm.

c^2=a^2+b^2-2*ab*b*cos(gamma) tételbe behelyettesítve

c^2=400-2*192*cos(78,58). Innen már biztosan menni fog a c oldal, majd szinusztétellel kiszámolhatod a szögeket.

2016. márc. 19. 09:34