Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit kell kiszámolni ezekben a...

Mit kell kiszámolni ezekben a fizika feladatokban?

Figyelt kérdés

Utálok én lenni az aki itt kéri hogy csinálják meg neki a házit, deee végülis ez dolgozat lenne(hiányoztam) és nekem már az is elég ha valaki azt elárulja nekem hogy MIT kell kiszámolni ezekben a feladatokban mert néhánynál az a probléma hogy arra nem tudok rájönni.Nagyon hálás lennék ha valaki akit Isten megáldott a fizika tantárgy megértésével megosztaná velem tudományát.

1, Miért nem célszerű egy bukkanóban nagyon nagy sebességel áthaladni?(részletesen)

2,Egy 10 cm sugarú golyó nagy magasságból esik. Sebessége amellyel a talajra ér 15 m/s. A levegő sűrűsége 1,3 kg/köbméter. Mekkora a golyó sűrűsége és tömege? F=0,4Aqv2

3,Egy autó 50 m sugarú körpályán halad száraz úton.Mekkora lehet a legnagyobb sebessége, ha a surlódási együttható 0,8?Mi van akkor ha az út nedves és a súrlódási együttható csak 0,4?

4,Egy 20 cm hosszúságú rugóra 2 kg tömegű testet akasztunk, ami ekkor a rugót 0,2 cm-rel nyújtja meg. Mekkora a rugóállandó?Mekkorával nyúlik meg a rugó ha egy 32 kg tömegű testet akasztunk rá?

5, Ha egy 10 cm hosszúságú huzalt 1000N erővel nyújtunk, akkor az 1 mm-rel nő.Mekkora erővel kellene nyújtanunk ha 1 cm-rel akarnánk hosszát megnövelni?Mekkora lesz a huzal megnyúlása ha a huzalt kettéhajtjuk és úgy nyújtjuk 1000N-nal?



2016. márc. 28. 21:15
 1/4 A kérdező kommentje:

Ez lenne a másik csoport ha valakinek esetleg van rám egy kis ideje.:)

1,Miért szabad a kanyart kisebb sebességel bevenni ha nedves az út?(részletesen)

2,Lemezlejátszó fordulatszáma 33 1/s. 14 cm sugarú lemez középpontjától milyen messze helyezhetünk el egy kis testet, hogy ne csússzon le? A súrlódási együttható 0,3. Mi a helyzet ha egy simább testet helyezünk el rajta ahol a súrlódási együttható csak 0,1?(??????hát ez mi)

3, Egy 1200 kg tömegű autó egy bukkanóban max 72 km/h sebességel haladhat át. Mekkora a bukkanóban sugara?Mekkora erővel nyomja a talajt a kocsi ha 36 km/h-val halad?

4,Egy 80 kg tömegű ejtőernyős nagy magasságból esik. Mekkora lesz a sebessége amellyel a talajra ér? (Ejtőernyő átmérője 8m, levegő sűrűsége 1,3 kg/köbméter) F=2,4Aqv2

5,Ha 2mm átmérőjű huzalt 200N erővel nyújtunk akkor 1,2 mm-t nyúlik.Mekkora lesz a megnyúlása ha 400N erővel nyújtjuk? Mekkora az átmérője annak a huzalnak, amely 800N erő hatására 1mm-t nyúlik?

Tényleg nagyon hálás lennék ha valaki tudna segíteni nekem, még ha csak pár szóval is :)

2016. márc. 28. 21:48
 2/4 anonim ***** válasza:

"1, Miért nem célszerű egy bukkanóban"

Ugye magad se mondod, hogy ezt nem érted?


"2,Egy 10 cm sugarú golyó nagy magasságból esik. Sebessége amellyel a talajra ér"

Itt ugye azzal kell számolni, hogy már nem gyorsul.

Akkor viszont a közegellenállás pont ellensúlyozza a golyó súlyát.

Ezzel számoljál.


"3,Egy autó 50 m sugarú körpályán halad száraz úton.Mekkora lehet a legnagyobb sebessége, ha a surlódási együttható 0,8?Mi van akkor ha az út nedves és a súrlódási együttható csak 0,4?"

Itt az autó még éppen nem csúszik meg.

Akkor a súrlódási erő a maximális.

Ezzel számoljál.

2016. márc. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, nagyjából sikerült megoldanom a feladatokat. A probléma, hogy értem hogy miért nem célszerű gyorsan átmenni a bukkanón, de nem tudom fizikailag megmagyarázni. Illetve ha valaki még itt jár; sehogy sem tudok rájönni, hogy mit és milyen képlettel kéne kiszámolni a D 2. feladatot, amelyikben a lemezjátszó van.
2016. márc. 29. 20:34
 4/4 anonim ***** válasza:

A bukkanó az egy görbe felület.

Az autóhoz, ha a levegőben eldobnád, akkor szintén tartozna egy görbe, ami mentén megy. Ha ez a bukkanó belsejében van, akkor nagyjából rendben van a dolog.

Ha kívül van, akkor az autó repül!

Mivel pedig ez nem repülőgép, ezért valószínűleg baj lesz belőle (pl. felborul).


A lemezjátszónál meg ugyanazt kell nézni, mint a többi súrlódásos példánál: a megcsúszás határán a súrlódási erő maximális, és ez tart egyensúlyt a centrifugális erővel.

2016. márc. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!