Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segíteni valaki egy geometria...

Segíteni valaki egy geometria feladat megoldásában?

Figyelt kérdés

Remélem, az ábrából világos a feladat:

[link]



#szabályos-háromszög
2016. ápr. 2. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megnyitni.
2016. ápr. 3. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

És így?

[link]

2016. ápr. 3. 10:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos így sem, töltsd fel képként!
2016. ápr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Érdekes, eddig 16-an látták. Na mindegy, itt a kép:

[link]

2016. ápr. 3. 18:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Én koordinátageometriával oldanám meg. Fel kell írni paraméteresen azt a függvényt, amely a kívánt távolságok összegét adja meg, majd be kéne látnunk hogy a háromszög peremén a függvény felveszi a maximumát, amely legfeljebb a megadott érték lehet. Ez feltételes szélsőértékszámítással megoldható.
2016. ápr. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Valamivel rövidebb megoldás.

A szép, szabályos háromszög megérdemli. :-)


[link]


Még annyi megjegyzés, hogy egyenlőség akkor van, ha a pont valamelyik oldalon fekszik.


DeeDee

**********

2016. ápr. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

DeeDee! Köszönöm a szép választ! Igyekszem felfogni:

[link]

2016. ápr. 9. 21:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Elismerem, kissé hiányos és elnagyolt az ábra, de minél gyorsabban szerettem volna küldeni a megoldást.


Veled ellentétben én a háromszögön belüli részeket használtam.

Annyit tettem, hogy a háromszögben felvett ponton át az oldalakkal párhuzamos egyeneseket húztam (a kék szakaszok), ezeknek a háromszögbe eső szakaszai a háromszöget három szabályos háromszögre (az oldalai: a, b, c) és három paralelogrammára osztották.

A kis háromszögek oldalainak párhuzamos eltolásával szemléletesen lehet igazolni az a + b + c = 1 kijelentést.

A piros szakaszok mindegyike egy-egy kis háromszögbe esik, és a geometriából adódóan ezek hossza kisebb, mint a befoglaló háromszög oldala, így az összegük kisebb a nagy háromszög oldalánál.


A felosztással egy első látásra nem nyilvánvaló, de könnyen igazolható állítás tehető:

a kis háromszögek kerületének összege egyenlő a nagy háromszög kerületével.

Remélem, ennek bizonyítása sem okoz gondot. :-)


DeeDee

**********

2016. ápr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezt a változatot is átgondolom.
2016. ápr. 10. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!