Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia feladat, nem értem....

Kémia feladat, nem értem. Hogy kell megcsinálni?

Figyelt kérdés

Van egy feladat, amit nem értem, úgy szól, hogy:

Mekkora térfogatú 1,03 g/cm^3 sűrűségű 20 tömegszázalékos ecetsavoldatra van szükség egy 10 gramm tömegű vízkődarab (CaCO3) feloldáságoz, hogy az ecetből 20%-os felesleget alkalmazzuk?


addig eljutottam hogy felírjam a képletet: 2CH3COOH+CACO3->CO2+H2O+(CH3COO)2Ca


Előre is köszönöm a segítséget!



#házi feladat #serves kémia
2016. ápr. 11. 17:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Az egyenlet alapján 1 mol vízkő reagál 2 mol ecetsavval, akkor a moltömegek behelyettesítésével aránypárral kijön, hogy 10 g vízkőhöz hány g ecetsav kell. Mivel 20 g ecetsav van 100 g ecetsav oldatban, ezért ismét aránypárral kiszámítható, hogy a szükséges mennyiségű ecetsav hány g oldatban van. Utána már csak az oldat tömege alapján a sűrűséggel ki kell számítani, hogy az mekkora térfogatú ecetsav oldatot jelent.
2016. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!