Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van itt valaki aki jó angolból...

Van itt valaki aki jó angolból? A segítségét kérném.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Angol tanár adott egy feladatlapot házinak,próbáltam megoldani egyedül,de nem megy. Segítene valaki?

1.oldal: [link]

2.oldal: [link]

3.oldal: [link]

Előre is nagyon köszönöm!



2016. ápr. 17. 16:38
 1/8 anonim válasza:
A feladatokat nem érted? Azokat kellene lefordítani vagy magában a feladatban kell segítség?
2016. ápr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A feladatban kellene. Felette ülök már fél órája és egyszerűen semmit nem tudok :/
2016. ápr. 17. 16:47
 3/8 anonim válasza:
100%

Past Simple: Egyszerű jelen.

Mondatok képzése: I watched the movie. (kijelentő)

Did you watch the movie? (kérdő)

I didn't watch the. (tagadó)

I was at home yesterday. (ha 'létezést' akarsz kifejezni akkor a was/were-t kell használni)

I-> was

You-> were

He/She/it->was

We-> were

You-> were

They-> were

a did minden esetben did marad.

Ezt az igeidőt akkor használjuk ha egy múltbéli cselekvést akarunk kifejezni aminek általában tudjuk a pontos időpontját.

Fontos tudni, hogy a 'did' segéd ige használata után NEM teheted az utánalévő igét múltidőbe pl.: Did you watched the movie? <- Helytelen.

Did you watch the movie? <- Helyes.


A past progressive (continous) pedig a folyamatos jelen.

A mondatok a következőképp néznek ki: I was doing my homework at 4. (Négy órakor csináltam a házimat) Tehát: I was/were + ige+ing.

Kérdés: Were you doing your homework at 4?

Tagadás: I wasn't doing my homework at 4.

A cselekvés folyamatosságát hangsúlyozzuk ki.

Szóval most hogy ezt nagyjából tisztáztuk (nyugodtan írj ha nem érted). Nézzük meg az első feladatot.

Szóval el kell dönteni hogy a Past Simple-t vagy a Past Progressive-t használjuk.

Nos először azt kell megtanulni, hogy az ilyen feladatoknál általában mindig az van, hogy egy folyamatos cselekvést megszakít egy rövid esemény/cselekvés. A folyamatos cselekvést mindig a progressive a rövid pedig a simple. Szóval az első feladaton belül a példa:

I was watching a DVD when my brother came into my room with a bag.

Na most elmondom akkor hogy miért így kell kiegészíteni. Tehát adott a folyamatos cselekvés ami az, hogy egy DVD-t néztem. Ezért I WAS WATCHING a dvd...

Aztán ott van a mondat második része: When my brother came into the room with a bag. Itt pedig az hogy a bátyám bejön a szobába pedig az a rövid esemény ami félbeszakítja az előző folyamatos cselekvést (azt hogy DVD-t néztem), ezért itt a Past Simple-t kell használni. A come pedig came-ra változik mert rendhagyó ige de ezt gondolom tudod! :)

2. Példa: What WERE you doing when the police arrived? itt is tök ugyanaz a helyzet. Mit csináltál (folyamatos hosszú cselekvést -> past progressive) amikor a rendőrség megérkezett (rövid esemény -> past simple).

2016. ápr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2016. ápr. 17. 17:52
 5/8 anonim válasza:
Majd elmagyarázom a többit is de még rengeteg házit kell csinálnom... Írj üzenetet nyugodtan ha nem értesz valamit megpróbálhatok segíteni.
2016. ápr. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Egyébként elírtam a Past Progressive folyamatos múlt nem jelen!
2016. ápr. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Istenem de nem figyeltem oda ezer bocsánat!!! Past Simple -> egyszerű múlt...
2016. ápr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

2. Oldal.: Itt pedig a Present Perfect-et kell használni. Azaz a folyamatos jelent. A mondatok így néznek ki:

I have found my pen. Have/Has+Ige 3. alakja.

He has found his pen.

Kérdő: Have you found your pen?

Tagadó: I haven't found my pen.

Ezt az igeidő gyakorlatilag a múltidő kifejezésére szolgál azzal a különbséggel, hogy itt általában egyértelmű hatásai vannak az adott cselekvésnek a jelenre, valamint arra is ha nem akarjuk a cselekvés pontos időpontját kifejezni.

Szóval itt lényegében ennyi az egész.

3.: oldal ez pedig a visszakérdezés.

Mint ahogy magyarban is mondod például hogy: Te etted meg a sütit ugye?

Ez angolul így néz ki: You ate the cookie did you?

Did you? -> Ugye?

Tehát: mindig az adott igeidőnek megfelelően kérdezel vissza a segédigével. Ugye a múlt idő segédigéje a 'did'.

Present Perfectnek a 'have' tehát az előző mondat így nézne ki: You have eaten the cookie have you?

Present Simple-ben (azaz egyszerű jelenben) pedig így nézne ki a 3. oldal első példája: We don't have a digital camera, do we? Mert az egyszerű jelenben a 'do' a segédige. Remélem segíthettem és nem lett túl érthetetlen, de ha mégis az lett írj üzenetet nyugodtan!

2016. ápr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!