Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika 11. osztályos feladat,...

Fizika 11. osztályos feladat, hőtan témakör?

Figyelt kérdés

Sürgősen segítség kéne, 11. osztályos fizika feladatokat kaptam amikből hétfőn írok(szám szerint 13db maradt amivel nem tudtam mit kezdeni), ez dönti el a sorsomat év végén, gondoltam kiírom őket ide külön-külön, így szól az egyik:

a, mekkora hőmennyiség szükséges 100g tömegű, 27C hőmérsékletű ólomdarab megolvasztásához?

b,az olvadásponton lévő, megolvadt, 100g tömegű ólmot 1,5dm3 (köbdeciméter), 20C hőmérsékletű vízbe öntjük. Mekkora lesz a közös hőmérséklet?

+(a hőveszteségtől eltekintünk, az ólom fajhője 130, olvadáspontja 327C, olvadáshője 24, a víz fajhője 4200)



2016. ápr. 20. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:

a) Q=c*m*dT ez az a hő, ami az ólom felmelegítéséhez szükséges

Q = 130*0.1*(327-27) = 130*0.1*300 = 3900 Joule


az olvadáshő szorozva a tömeggel pedig megadja, hogy a megolvasztáshoz mekkora hőre van szükség:

Qo = Lo*m = 24*0.1 = 2.4

Tehát a megolvasztáshoz szükséges hőmennyiség Q+Qo=2902.4 Joule


Gondolom a többi feladatnál is hasonló szisztéma szerint kell gondolkozni, legalább megpróbálhatnád...

2016. ápr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nyílván egyszerű képletbe helyettesítésről ban szó, amit az előző válaszoló részben fel is használt.


Lapozgatni kell a fv. táblát!

2016. ápr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!