Ezt a fizika feladatot milyen úton lehetne legegyszerűbben megoldani? Témakör: Önindukció


Hálózati feszültségről működtetünk egy elhanyagolható ohmos ellenállású tekercset. A körbe kapcsolt árammérő 400 mA-t mutat. Mekkora a tekercs induktivitása?

A segítségeket előre is nagyon SZÉPEN KÖSZÖNÖM! :)



2015. febr. 11. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:

R=U/I U=230V

Z=2*Pí*f*L --> kifejezed L-t

R=Z

Végülis ennyi.

2015. febr. 11. 20:41
 2/2 A kérdező kommentje:
Ertem. Koszonom. :))
2015. febr. 11. 21:33