Töri fogalmazási feladat?

Figyelt kérdés
8-10 mondatot kell írni a rendszerváltás utáni cigánysággal kapcsolatos problémákról,valamint arról,hogy ezeket hogyan lehetne megoldani....Nagyjából megvannak a problémák,de a megoldási kísérletekhez nekem ezek jutnak eszembe:a munkanélküli,segélyen élő cigányságot rákényszeríteni a munkára(törvénnyel),de ugyanakkor az egyébként,normális,okos,szakképzett,ám származása miatt munkát nem kapót pedig segíteni...Viszont ott van az is,hogy ez nagyon nehezen lenne megvalósítható,hiszen a romáknak(TISZTELET A KIVÉTELNEK) ez a vérében van,hiszen évszázadok óta gyakorlatilag ugyanezen a szinten élnek!...Ha vkinek van vmi jó ötlete még ehhez,plz írja le,de a véleményeket is várom!
2010. ápr. 8. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezeket így nehogy leírd! A suliban a tanárok nagy része empatikus a cigányokkal, ez tuti nem fogja elnyerni a tetszésüket. Ilyeneket írj, hogy szegénység, gettók, elszegényedés, rasszizmus... szóval ilyen MSZP-s feeling-gel kell írni, arra szomjasak.
2010. ápr. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyszer nekem is kellett hasonlót írni. Az igazgatóiban kötöttem ki. Na, jó talán az etnikai tisztogatást ki kellett volna hagynom.
2010. ápr. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg totál együtt érzően megfogalmazni(jaj szegénykék nem kapnak munkát, segítsünk nekik) -stílusban. tehát nehogy az jöjjön le,hogy nem csiped őket,mert az suliban nem nyerő.


Írj valami olyat,hogy segíteni kell nekik beilleszkedni a társadalomba, támogatni a képzésüket és munkahelyeket biztosítani meg ilyesmi.


(akkor is ilyesmit írj,ha nem ez az őszinte véleményed - már ha jó jegyet akarsz :)

2010. ápr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na megírtam végülis finomítottam rajta,de hogy a tanárom reakciója mi lesz rá,még nem tudom,mert ma nem tudta megézni az enyémet!XD
2010. ápr. 9. 15:36
 5/5 anonim ***** válasza:
miért kell ilyent írni, hogyha úgyis szopacs lesz a vége?:|
2010. ápr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!