Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Esélyek? Kémia emelt, ÁOK,...

Esélyek? Kémia emelt, ÁOK, érettségi. Többi lent.

Figyelt kérdés

403 pontom lett. 80% biológia emelt es 50%-os kémia emelt sikeredett.

PTE ÁOK általános orvosi a cél. Ha nem vennének fel, akkor kémiából szeretnék ujraerettsegizni. Őszig milyen szinten tudnék szeri tetek felkészülni? Az elmélet elég jól megy már, a számolással adódtak problémák. De nem is foglalkoztam vele sokat. Ha 3 hónapon át minden nap a kémiát nyomatom, akkor otthon, önszorgalommal fel lehet készülni úgy, hogy 70-80 közt érjek el?



2016. jún. 22. 06:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy fel lehet!

Még úgyis, ha mellette van életed, nem szükséges napi 12 órában nyomatni a kémiát. Jó időbeosztással, eltökéltséggel simán megoldható.

2016. jún. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy fel lehet, a számolásokat egyszer kell jól megérteni és nem lesz baj és itt az egész nyár, őszre már profi lehetsz ;) Ajánlom az Ötösöm lesz kémiábólt, nagyon részletes érthető magyarázatok vannak benne :)
2016. jún. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet ősszel elmenni, és ha az nem sikerül, tavasszal még mindig elmehetsz újra. Biológia ismétlést nem próbálod meg?
2016. jún. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly 402 pontom lett :(, ősszel az emelt kémiát újra írtam, az 59-ből lett 72, most is elmentem, 81 lett a vége. 425-tel várom a júliust. Számolással foglalkoztam én is, segítség nélkül.
2016. jún. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Jelenleg várom, hogy a 403 elég lesz-e vagy sem. Biológiát nem szeretnék újra. Sokkal jobban járok, ha a kémiával próbálkozom csak. Ahány százalékkal javítok, annyival lesz több pontom. Az elmélet megy is már elég jól. Az ötösöm lesz példatárból is mar az első 120 feladat kész. Tudom, hogy ezek a gyengék, de az alapok is egyben. Akkor boldogan készülök! :) Esetleg a villanyis könyvet is be tudom szerezni, abban is jok a feladatok?
2016. jún. 23. 10:47
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jók benne a feladatok, és az elméletben is van egy kis részletezés, de ha elfogadsz egy jó tanácsot: én tavaly úgy vágtam neki ennek, hogy az Ötösömből megcsináltam kb 80-100 feladatot, semmit se ért. Idén az egészet (kivéve az utolsó pár fejezetet, ami nem is kell, pl pufferek) oda-vissza, plusz a villányisakat, érettségiket, és így lett majdnem tökéletes. Úgyhogy az az első 120 feladat még semmi, sajnos ezekre a tetves számolásokra sokkal több időt rá kell szánni.
2016. jún. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

20-30%-ot rátenni az eddigiekre 3 hónap alatt nem kis feladat.

A számítások nagyon kemények, be kell gyakorolni az alapoktól mindent.

Napi több óra tanulással elképzelhetőnek tartom, ha kellő szorgalommal és kitrtással rendelkezel.

A kemiaerettsegi.hu által szervezett számításos tanfolyamot ajánlom, nekem nagyon jók a tapasztalataim, de azt hiszem csak szeptemberben indul a következő.

Ha addig is folyamatosan tanulsz a nyáron, érdemes beiratkozni hozzájuk.

Kellő tudás nélkül persze nem érdemes, nagyon sok a házi feladat, óriási lépésekben haladtunk, kevesen tudták tartani a tempót a csoportból.

Azért reménykedj, hátha elég lesz a 403 pont. :)

2016. jún. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget/bíztatást. Alapjaim már vannak, tulajdonképpen a gyakorlás elmaradása volt a baj, valamint bestresszeltem a vizsgán, és ami előtte aránylag ment, pl 6-7-es feladat, az most nem ment. Bár ez a szinte 0 tanulás oka. Szóval bizakodom és készülök.
2016. jún. 27. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!