Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy szerkesztek 95°-os szöget?

Hogy szerkesztek 95°-os szöget?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Húzol egy egyenes vonalat és beleszúrod a vonal egyik részébe a körzőt, csinálsz egy félkört, utána megcsinálod egy a másik irányba is úgy, hogy a félkörök keresztezzék egymást utána a keresztezéseknél (2db-nak kell lennie)húzol egy merőlegest az alapvonaladra.

Remélem érthető.

2010. ápr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

az szerintem rohadtul nem 95 fok, inkább 90.


sajnos nem tudom a választ, ha nagyon belemélyednék megszerkeszteném csak azt bonyolult lenne leírni. szögmérő

2010. ápr. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

na megszerkesztettem.


van ügye egy alapvonalad, arra szerkesztesz egy merőlegest, majd egy körív segítségével a merőleges által metszett pontból körívezz úgy hogy a merőlegest és a vonalat is metssze. ezután a vonal és körív metszéspontjából 60 fokos szöget szerkesztesz. a maradék 30 fokot egy segédegyenes segítségével 3 részre osztod, majd a merőlegeshez legközelebbi 10 fokot megfelezed.


remélem érthető :D, ha nem, akkor beszkennelem, és felrakom ha fontos lenne.(lehet hogy nem teljesen szabályos a 3 részre osztás, de sztem ilyen kicsi köríven nem jelentős az eltérés, főleg amiatt hogy a pontatlanságok nagy részét más okozza)

2010. ápr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

szerkeszteni (körzővel és vonalzóval) nem tudsz 95 fokos szöget, ezt matematikailag be lehet bizonyítani, hogy lehetetlen.

Marad a szögmérő vagy közelítő módszerek (mint pl. amit az előző írt)

2010. ápr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A 95 fokos szög szerkesztése egyenértékű az 5 fokos szög szerkesztésével, ami egyenértékű a 360/5=72-szög szerkesztésével. 72-szög márpedig nem szerkeszthető, mert már 9-szög sem szerkeszthető.
2010. ápr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

előző, rossz az érvelésed, addig rendben van, hogy ha tudsz 95 fokos szöget szerkeszteni, akkor tudsz 5 fokosat is (levonsz belőle egy derékszöget), de egyrészt azt már nem látom, hogyan szerkesztesz ennek segítségével 72 fokos szöget (az, hogy fel tudod osztani a 360fokot 72db 5 fokos szögre, én nem látom, miben segít abban, hogy 72 fokos szöget szerkessz), de igaziból az érvelésed ott bukik meg, hogy 72fokos szöget teljesen egyszerűen tudunk szerkeszteni, mert ez a szabályos 5szög szöge, azt meg már i.e. 300ban tudtak a görögök szerkeszteni. Tehát az az állítás, hogy ha tudunk 5fokos szöget szerkeszteni, akkor 72fokosat is, nem mond semmit az 5foos szög szerkeszthetőségéről, mert 72fokosat mindig tudunk.


Szabályos kilencszöget tényleg nem tudunk szerkeszteni, de annak nem sok köze van a 72fokhoz.

Legegyszerűbb megjegyezni (ha az ember nem tudja, hogyan is lehet eldönteni egy szögről, hogy az megszerkeszthető-e vagy sem), hogy a 20fokos szöget nem lehet - az általában felmerülő szögek aztán az én tapasztalataim szerint általában visszavezethetők erre megszerkeszthető szögek hozzáadásával/kivonásával meg szögfelezéssel/sokszorozással

2010. ápr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!