Pityke pütyök kérdése:

Határozd meg azokat az (a, b) természetes számpárokat, amelyekre a-1_2 = 3_b+1? Segitenétek? Lehet gyorsan?

Az "_" per akar lenni csak nem tudom matekosan irni

2016. jún. 24. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Zárójelesen értendő?

Így?

(a-1)/2 = 3/(b+1)

2016. jún. 24. 17:07
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha igen, akkor ez lesz:

(a-1)(b+1)=6

a-1 és b+1 lehetséges értékei párban:

(6;1) (3;2) (2;3) (1;6)

és ugyanezek mínuszosan, de ez esetben ezek nem jók

emiatt az (a;b) értékek:

(7;0) (4;1) (3;2) (2;5)

2016. jún. 24. 17:09
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Próbáld itt: [link]
2016. jún. 25. 09:28