Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Létezik olyan mátrix, amelynek...

Létezik olyan mátrix, amelynek csak egy oszlopa, és olyan, amelynek csak egy sora van?

Figyelt kérdés

1.)Létezik olyan mátrix, amelynek csak egy oszlopa, és olyan, amelynek csak egy sora van?


2.)Ha igen, akkor ezt a kettőt össze lehet szorozni?


3.)Ha nem, miért nem?


4.)Létezik olyan mátrix, amelynek csak egy sora és egy oszlopa van? Ha igen, akkor erről mit kell tudni? Mennyire speciális? Mi a neve?


2016. jún. 28. 20:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

1) Létezik mindkettő. A nevüket is biztosan tudod.

2) Össze, csak fel kell idézni a szorzás feltételét.

3) -

4) Létezik, de ha egy oszlopmátrixot és egy sormátrixot megfelelő módon összeszorzol, akkor éppen ilyet kapsz. A házi feladatot mér nem csinálom meg helyetted.

2016. jún. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ez nem házi, csak gyakorlok, és nem akarom, hogy megcsinálják helyettem, de az esetlegesen felmerülő kérdéseimet a tudományok rovatban nem igazán tudom hova kirakni. Mármint ki tudom rakni, de úgy érzem, hogy valójában egyik sem a megfelelő kategória.
2016. jún. 28. 20:22
 3/21 A kérdező kommentje:

"Létezik mindkettő. A nevüket is biztosan tudod."


Tényleg nem tudom. Egységmátrix? Ez most csak egy tipp, de tuti nem találtam el.

2016. jún. 28. 20:22
 4/21 anonim ***** válasza:

"Tényleg nem tudom. "


- Pedig leírtam...

2016. jún. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
EGyébként az utolsónál szerintem a 'skalár'.ra gondol, de a "erről mit kell tudni?" és a "Mennyire speciális? " kérdéseket nem tudom értelmezni, illetve sok mindent bele tudnék magyarázni.
2016. jún. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Oszlop és sormátrix..Hát persze. Dehát maga a mátrix is tulajdonképpen ezekből áll.


---------


És az igaz, hogy a mátrixok elemei valójában vektorok? És hogy a mátrix valójában egy vektortér? Ezt hogyan kéne elképzelnem?

2016. jún. 28. 20:25
 7/21 A kérdező kommentje:
Melyik vektor merre áll? A sorokban lévők másfelé, mint az oszlopokban lévők? Vagy most mi? Hogyan?
2016. jún. 28. 20:26
 8/21 anonim ***** válasza:

Ha van egy egysorú mátrixod, akkor az egy vektor és ha ezt transzponálod akkor kapsz egy egyoszlopú mátrixot.

Ha összeszorzol egy egysorú és egy egyoszlopú mátrixot akkor skalárt kapsz (végezd is el hogy lásd!).

2016. jún. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%

Nem igazán skalárt, 1×1-es mátrixot, amit aztán megfeleltethet egy skalárnak, ha nagyon akarja. Van különbség a kettő között, skalárral pl minden mátrixot meg lehet szorozni, 1×1-es mátrixszal csak azokat, amelyikek vagy 1 hosszúak, vagy 1 magasak, és ezeket is csak a megfelelő oldalról.


Ha fordítva szorozza össze az 1×n-est és az n×1-est, akkor meg egy n×n-es mátrixot kapj.

2016. jún. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
*-j
2016. jún. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!