Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a művelet eredménye?...

Mi a művelet eredménye? (gyök, hatványozás)

Figyelt kérdés

Hogy kell kiszámolni?


[link]


2016. júl. 21. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Definíció szerint fel tudjuk írni ezt a hatványt szorzatalakban:


köbgyök(2)*köbgyök(2)*köbgyök(2)*...*köbgyök(2), ez egy 9-tagú szorzat.


Definíció szerint köbgyök(2) az a szám, amit ha háromszor megszorzunk önmagával, akkor 2-t kapunk, vagyis köbgyök(2)*köbgyök(2)*köbgyök(2)=2. Nekünk 9 darab köbgyök(2) van, vagyis hármasával összeszorozva őket három darab 2-est kapunk, vagyis


=2*2*2=8


Tehát 8-cal egyenlő a kifejezés.

2016. júl. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A felettem lévő az óvodás megoldást reprezentálta.


Értelmes megoldás:


Harmadik gyök alatt kettő = kettő az egy harmadikon (azonosság)


1/3 * 9 = 3

2^3 = 8

2016. júl. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Már miért lenne "óvodás"? ... Egyébként meg, te honnan tudod, hogy milyen szinten tanulják? ... Valószínűnek tartom, hogy a törtkitevőt még nem tanulták, ekkor lehet, hogy az én válaszom "óvodás", de a te válaszod meg felesleges...
2016. júl. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A te válaszod mindenképp felesleges, ha ezt a technikát még nem tanulták volna, amit kétlek, mert ha még nem tanulták NEM KAPNAK ILYEN FELADATOT, akkor 1 perc megtanulni.

Számolgass tovább az ujjaiddal az óvodába, ne engem fárassz...

2016. júl. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy neked 1 perc (volt) megtanulni, de nem lehet mindenki olyan "zseni", mint te, és valakinek az alapok elmagyarázásával kell kezdeni... és egyébként sem értem, hogy hogy jössz te ahhoz, hogy bármilyen jelzővel illess bármilyen megoldást. De, ha nagyon akarom, én is mondhatnám a tiédre, hogy "óvodás", mivel logaritmussal is meg lehet ezt a feladatot oldani. Meg még vagy 100 módon, felsőbb matematikai eszközökkel...
2016. júl. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!