Hogy kell az alábbi határértéket megoldani?


[link]


az i, és az n, feladatokkal nem boldogulok


2016. aug. 8. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:

[gyök(n+3)-gyök(n+5)]=

=[gyök(n+3)-gyök(n+5)]*[gyök(n+3)+gyök(n+5)]/[gyök(n+3)+gyök(n+5)]=

=[(n+3)-(n+5)]/[gyök(n+3)+gyök(n+5)]=

=-2/[gyök(n+3)+gyök(n+5)]=-2/végtelen=0


Konjugálttal szorzol és osztasz.

2016. aug. 8. 13:59
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi


a másikat?

2016. aug. 8. 16:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem -2 lett a másik feladat eredménye:

[link]

2016. aug. 9. 00:42