Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 4 hónapnyi időt hogyan osztaná...

4 hónapnyi időt hogyan osztanátok be a szakdolgozatírásra? A szakdolgozat elkészítés különböző fázisait értve ezalatt.

Figyelt kérdés
2016. aug. 16. 20:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Hogyan érdemes okosan kihasználni ezt az időt?
2016. aug. 16. 20:52
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Szakdolgozattól is függ. Tegyük fel, már megvan a téma, ami nem olyan, hogy pl. "középkori angol költészet", vagy hogy "a mátrix szervezeti forma", hanem konkrét tétel, amit kifejtesz, alátámasztasz.

Egy hónap kellene szakirodalom feldolgozásához, ami alapján már részletes vázlatot kidolgozhatsz. Talán egy hét is, mire megemészti a konzulens, és szerencsés esetben nem kell sokat módosítani rajta. Legépeled az első részt kb. két hét alatt, kb. egy hetet ül rajta a konzulens, javítod, küldöd a többit két hét múlva, megint ül rajta. Mondjuk három rész elég, azt mondja rendben, van két heted minden hivatkozást átnézni, formailag rendbe hozni, és kinyomtatni.

2016. aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
meg hozzá még jön a kutatási rész (interjú vagy kérdőíves módon)
2016. aug. 16. 21:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Talán ezért írtam, hogy szakdolgozattól függ, mivel nem mindenhez szükséges kutatás, és a leírásodban sem találtam erre utalást.
2016. aug. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazad van, azért nem írtam bővebb infot, mert még kiforratlan.
2016. aug. 16. 22:10
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyébként az iskolai agresszió területe lesz a téma, a konkrét kutatási kérdésem még nincs meg.

DE kutatás mindenképp kell.

2016. aug. 16. 22:14
 7/8 anonim ***** válasza:
1 hónap irodalmi áttekintés (2 hét irodalom gyűjtés, 2 hét megírás)-elküldöd átnézésre,3 hét amíg a kérdőívet kitölteted, 1 hét, amíg rendszerezed a válaszokat, grafionokat készítesz stb. A harmadik hónapban elkezded a módszertant megírni, az eredmények részt, a következtetés részt, elküldöd. A 4 hónapban javítgatod, véglegesíted. Én kbí yg tudnám elképzelni, de ez csak akkor működik, ha a témavezetőnek van ideje átnézni egyből szinte, összetudtok dolgozni és, ha tényleg csak ezzel foglalkozol. Mert egy rakat cikket, könyvet..stb összegyűjteni nem nagy dolog, de megírni, lehivatkozni, saját gondolatokat hozzáfűzni, azért nem kis idő. A célkitűzés és a következtetések rész a legrosszabb.
2016. aug. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, nagyon köszönöm a "tervezésed", nagyon jó ez a kis iránymutató :)
2016. aug. 17. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!