Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Légy jó mindhalálig olvasónapló?

Verus823 kérdése:

Légy jó mindhalálig olvasónapló?

Figyelt kérdés

Elolvastam a könyvet, de semmit sem értek belőle. Kérlek ne írjatok olyan válaszokat, hogy csináljam meg egyedül, mert egy ép eszű 13 éves nem tud csak úgy megírni egy ilyen sz*rt.

1. feladat: Sorold fel a szereplőket! Kinek milyen kapcsolata van egymással?

2. feladat: Nevezd meg a főbb helyszíneket, és fogalmazd össze az ott történt összes(!!) eseményt!

3. feladat: Nyilas Mihály jellemzésen (hosszan, összefüggően)

4. feladat: Egy szabadon választott szereplő jellemzése röviden (nekem mindegy ki csak legyen meg)

5. feladat: Gyűjts ki legalább 8 iskolai és kollégiumi szokást/szabályt!

6. feladat: Misi és Móricz életének közös vonásainak leírása


Ennyi lenne, előre is köszönöm, ha akár csak 1 feladat megoldádát elkülditek! :)



2016. aug. 21. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Komolyan nem tudod felírni a szereplőket pl. vagy a helyszíneket? Nem csesztetésből, de mi nem megy ezen?
2016. aug. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"1. feladat: Sorold fel a szereplőket! Kinek milyen kapcsolata van egymással?"


Nyilas Misi - csóka : barátok


Valami ilyen listát írjál azokról, akik szerepelnek a könyvben. Nem baj, ha egy-két mellékszereplő kimarad, de kicsit erőltesd meg magad.


[link]

2016. aug. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 chtt ***** válasza:

Kedves Verus, nem csoda, a könyvet nem 13 éveseknek, hanem felnőtteknek írta Móricz. (Örök rejtély, miért erőltetik általánosban.)

Amit azonban egy ép eszű 13 éves is meg tud tenni (szerintem):

- beírja a gugliba a címet és hogy olvasónapló, aztán szemez a találatokból - [link]

- beírja az itteni keresőbe a címet, aztán keresgél - http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=l%E9gy+j%F3+..

Ja, hogy az munka? No, igen... tény, hogy könnyebb lenne, ha valaki leírná, és nem neked kellene a sokból megtalálni a legmegfelelőbbet. Ha szerencséd van, erre jár Erzsi mama, és megoldja helyetted a feladatot. (Addig se irigyellek, mert ahogy elnézem a kérdéseket, épp csak újra nem kell írnod a regényt - tudnék mit üzenni a magyartanárodnak.)

2016. aug. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Elolvastam a könyvet, de semmit sem értek belőle."


Mégis mire emlékszel?

2016. aug. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Már sokat keresgéltem a neten, és írtam is ki dolgokat, nem kell nekem az egész feladat, csak egy kis segítség :)

Köszönöm, hogy valaki egyetért azzal, hogy nem ifjúsági regénynek szánta az író ezt a könyvet!

2016. aug. 26. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!