200m-re levő 12m-es torony mekkora a látószög?


#Higyanszamolhatomki?
2016. aug. 22. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
arctg 12/200 = 3,43°
2016. aug. 22. 21:01
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak annyi, hogy el kell osztani a "befogót" az "átfogóval"?
2016. aug. 22. 21:38
 3/7 A kérdező kommentje:
Illetve megszorozni valamivel?
2016. aug. 22. 21:41
 4/7 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de nekem ez nem tiszta
2016. aug. 22. 21:41
 5/7 anonim ***** válasza:

12/200=0,06

Ez az érték a látószög tangense.Ebből arctg-vel lehet visszakeresni,hogy ez mekkora szöghöz tartozik.arctg 0,06=3,43°

2016. aug. 22. 21:54
 6/7 anonim ***** válasza:

#2


Nem csak annyi hogy el kell osztani!


Érteni kell hogy mit definiálunk látószög alatt és akkor fel tudod rajzolni és saját magad is meg tudod oldani a feladatot.

2016. aug. 23. 08:55
 7/7 anonim ***** válasza:
arctg=tan-1 a számológépen
2016. aug. 23. 15:20