Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ervelo szoveget kell irjak....

Ervelo szoveget kell irjak. Otletekel segitenetek?

Figyelt kérdés
AZ IGAZSAG SZABADA TESZ
2010. ápr. 20. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:
előbb vedd elő a Helyesírási Szabályzatot, mert ahogy látom szükséged van rá...
2010. ápr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én érvelni szerettem a legjobban suliban. Mikor semmit nem tanultam, mindig azt választottam:D. Az a lényeg, h azért legyen vmi fogalmad a témáról, amiről írnod kell. De pl.: az igazság szabaddá tesz c. nem olyan bonyolult téma. A saját véleményedet kell kifejtened, ha másfél- két oldalt írsz, az már elegendő szokott lenni. Tehát, gondolkozz el ezen a címen és írd le, ami az eszedbe jut, a lényeg, h saját vélemény legyen. Bele is írhatod, így *pl.: Véleményem szerint, ha az ember kimondja, amit gondol, akkor később nem tudják sarokba szorítani azok alapján, amit mondott. Ha vki egyenes, nem kerülhet akkora bajba emiatt, mintha hazudna. Még akkor is ha "az igaz szavak ritkán szépek, a szépek ritkán igazak."* Ez csak példa, de körülbelül ha így leírod a meglátásaidat a témával kapcsolatban, az jó, néhány idézetet mindig tegyél bele mondandód alátámasztására, ha tudsz. Legjobbak az irodalomból vett idézetek. Erre való a szöveggyűjtemény, amit érettségin is használhatsz! Keress vmilyen verset, amiben megtalálható ez a téma és máris válogathatsz az idézetekből, azért állok ennyire rá, m a tanárok szeretik. Sok sikert! Nem egy nagy ördöngősség, csak elsőre tűnik nehéznek!;)
2010. ápr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!