Határozd meg az ABC háromszög A-ból húzott oldalfelezőjének hosszát, ha a háromszög csúcsai az A (0;4), B (-2;0) és C (0;8) pontok?


2016. szept. 17. 21:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt magyarul súlyvonalnak hívjuk. Az sa súlyvonal az A csúcsot köti össze a BC oldal F felezőpontjával.


F(f₁; f₂)

f₁ = (-2+0)/2 = -1

f₂ = (0+8)/2 = 4


F(-1; 4)


d(A, F) = √((-1-0)² + (4-4)²) = 1

2016. szept. 18. 05:11