Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Angol lecke, segítség?!...

Angol lecke, segítség?! Holnapra kell, sürgős!

Figyelt kérdés

4. osztályos vagyok idén kezdtem a suliba angolul tanulni. Olyan leckét kaptunk, amiben egy angol-magyar kislány magyar bemutatkozását kell angolra fordítani:


Feladat: Fordítsd le az Angliában élő magyar kislány bemutatkozását angol nyelvűre!


Szöveg:


Sziasztok! Az én nevem Dorina. Én 13 éves vagyok. Budapest szülötte vagyok, de Birmingham városban élek. Van egy kutyám, Doddie és két cicám Snowball és Magic. A szüleimmel és a húgommal élek. A húgomat Ritának hívják és 7 éves. Kedves hobbim a videózás. Főként angol és magyar videókat szoktam csinálni. Köszönöm a figyelmedet! |Dorina|


Köszönöm előre is, remélem hamar választ kapok! :)



2016. szept. 21. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon alap feladat. Mi lesz veled később, hogy fogsz megtanulni angolul?


Próbáld meg lefordítani, és mi majd kijavítjuk.

2016. szept. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Heti 3 alkalommal van angol, ennyi mindent meg sem tanultunk, csak a tanár adta fel...


Ebből alig tudok valamit lefordítani.


Hi! My name is Dorina. I'm thirteen years old.


Ennyit tudok. Mivel csak óraadó tanár volt ma, nem aki amúgy tartja az angolt, így nem tudok mást egyáltalán.

2016. szept. 21. 17:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Hello. My name is Dorina. I am 13 years old. I was born in Budapesst, but I live in Birmingham (city). I have got a dog.My dog name is: Doddie and I also have got two cats Snowball and Magic. I live with my parents and sister. My sister name is Rita and She is 7 years old. My favorite hobby waches videos./vagy My favorite hobby is watching videos./ Mostly I made englsih and hungarian videos. Thank you for your attention!

Dorina

2016. szept. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ahogy a 2. válaszoló írta, az úgy helyes. Nos ha csak pár hete tanulsz angolul, akkor valóban kevés hogy ennyit el tudj mondani.
2016. szept. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. szept. 21. 18:04
 6/6 anonim válasza:

Nem, nem teljesen helyes a második válaszoló írása. Az alábbiak fontosak vagy inkább csak érdekesek lehetnek, a többi apróságot majd kijavítja a tanár. Az elütésekre figyelj oda, nem sorolom fel őket, de van pár az eredeti szövegben:

1) "Hello." => Megszólítás után az angol vesszőt tesz a pont helyett, "Hello," megfelelőbb.

2) "my dog name" => A kutyanevem. :) Itt a "my dog's name" lenne a helyes. Illetve a kettőspontot vedd ki ebből a mondatból.

3) "my suister name" => A fenti pepitában, "my sister's name" a helyes.

4) "She" => Az angol nem nagybetűzi a névmásokat (nyilván az "I" kivételével), "she" a helyes.

5) "My favorite hobby waches videos." => A kedvenc hobbim videót néz. :) Ez totál rossz sajnos. A "favorite" helyett én a "favourite" szót használnám. Utóbbi a brit írásmód, és Birmingham a példa, így azt gondolom, hogy brit angolt tanultok.

6) "englsih and hungarian" => Ezeket viszont nagybetűvel írjuk, "English and Hungarian" a helyes.

7) "Thank you for your attention!" => Ennek a végére is vesszőt tennék, az elköszönéshez az angol azt szokott használni. Felkiáltójelet elvétve használnak.

2016. szept. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!