Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem értem a 7. osztályos kémiát?

Nem értem a 7. osztályos kémiát?

Figyelt kérdés

Szóval ha van két anyag, abból hogy lesz egy?

Tehát ha van Na+ És OH- akkor hogy lesz abból NaOH?


Vagy:

Mg2+ és OH- = Mg(OH)3

Mg2+ Cl- =MgCl2

???????:D


2016. szept. 28. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor 2 vagy több anyagból lesz egy, azt nevezzük egyesülésnek.
2016. szept. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia!


Amiket írtál azok ionos egyenletek.

Nem mindíg lesz két anyagból egy lehet két anyagból akár kettő vagy több is.


Pl: NaCl+H2O=NaOH+HCl


Ez ionosan:

Na+ meg Cl- meg OH- meg H+ = NaOH + HCl

2016. szept. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

2. vagyok


Ami egyenletet leírtál


Mg2+ és OH- abból nem Mg(OH)3 lesz hanem Mg(OH)2

2016. szept. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

És az utolsó egyenlet sem helyes.


2 Mg + Cl2 = 2 MgCl

2016. szept. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Kedves utolsó! A második egyenlete helyes. Mivel a magnézium-klorid vegyjele az MgCl2 és ráadásul a kérdező ionosan írta fel az egyenletet.
2016. szept. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Csak annyi benne a hiba hogy a Cl- elé kell egy 2-es.
2016. szept. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Csak én ezt az egyesülést nem értem, eltudnátok magyarázni?

Tehát igazábol, most nem is az érdekel, hogy mi lesz miből, hanem hogy hogyan lesz.

2016. szept. 28. 19:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Ionos egyesülés esetében az egyik atom (Na) elektront ad le a másik atomnak, amellyel egyesül (Cl), így lesz Na+ és CL-, és ebben az esetben van egy úgynevezett töltésmegmaradási törvény, azaz egy + meg egy (-)-nak ki kell jönnie egyenlőre. Magyarul ha két + van, két - is kell, például a Ca2+ és a Cl- esetében, az már nem CaCl (mint az NaCl), hanem CaCl2, mert a Ca atom 2 elektront ad le, a Cl atom egyet tud felvenni, ezért kettő kell belőle, hogy mindkét elektront fel tudják venni. A két atom (azaz már ion - töltéssel rendelkező részecske) között fellépő vonzóerő az ionkötés. Van azonban például a kovalens kötés, ahol közösen, a két atom 1-1 elektront "bead a közösbe" és így mindketten "használják". Például a H és a Cl atom egyesülése során HCl lesz. De kérdezd meg inkább a tanárodat, mert a megértéshez a periódusos rendszer működésétől kezdve a kötéseken át az elektronrendszerig tisztában kell lenni pár alapfogalommal.
2016. szept. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!