Szóval meg van adva az a és b számtani közepe: 10, mértani közepe:6 ki kellene számolni az a, és b-t. Odáig eljutottam hogy a 10-et beszoroztam kettővel, a 6-ot pedig négyzetre emeltem csak tovább sehogyan nem jön ki. A válaszokat megköszönném.
2016. okt. 2. 06:58
 1/1 anonim ***** válasza:

(a+b)/2=10

(ab)^1/2=6 -> ab=36


a(20-a)=36

2016. okt. 2. 07:11