Hogyan kell kiszámolni az oxidációs számukat?

H2S; SO2; SO3; K2SO4; Na2S2O3

2016. okt. 4. 16:56
 1/2 Arp Du ***** válasza:

A H ox. száma ált. +1 mert 1 elektronját könnyen leadja

akkor S ox száma -2, mert a vegyület semlege nulla töltésű: az oxidáció számok összege nulla: 2*1 +(-2)=0


SO2 O ox. száma ált. -2, akkor S :+4


SO3 O:-2, S:+6


K:+1 mert a H csoportjába tartozik, O:-2, S ox. száma annyi lesz hogy a töltés nélküli, nulla kijöjjön:

2*1 + 4*(-2) + x= 0

2-8-x=0

x= +6 S ox. száma


Na:+1 a H csoportjában, O:-2, S:?

2*1 +3*(-2) +2*x =0

2x= 6-2= 4

x= +2

2016. okt. 5. 00:10
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2016. okt. 5. 06:31