Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia házi, nem értem. Hogy...

Kémia házi, nem értem. Hogy kell megcsinálni?

Figyelt kérdés

A feladat úgy hangzik:

Egy kristályvíztartalmú vegyület 19,9 m/m % vasat tartalmaz. Ha a vegyület kristályvíztartalmát hevítéssel eltávolítjuk, akkor a maradék szilárd anyag tömege az eredetinek 71,2%-a lesz.maradék vagyületben a kén és az oxigén tömegaránya 1:2. Határozzuk meg a vegyület képletét, ha tudjuk, hogy a felsoroltakon kívül más elemet nem tartalmaz!


2016. okt. 4. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Én már vagy 45 éve nem oldottam meg ilyen feladatot, úgyhogy nem oldom meg helyetted, de segítek elindulni. Kezdjed hátulról. A kén atomtömege 32, a feladat szerint kétszer ennyi az oxigéné, azaz 64. Vagyis 1 kénatomra 4 oxigén atom jut (oxigén atomtömege 16). Vagyis SO4-ről, azaz szulfátról, vasszulfátról van szó: FeSO4. Innen visszafelé talán te is elboldogulsz egyedül.
2016. okt. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rájöttem, összegképlettel rátaláltam, de azért köszi
2016. okt. 4. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!