Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van-e olyan véges csoport,...

Van-e olyan véges csoport, amelyben pontosan a,2016 b,2017 másodrendű elem van? Bizonyítás?

Figyelt kérdés

2016. okt. 11. 12:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Igen, a) D63 x (Z2)^5, b) D2016


Dn-nel a 2n elemű diédercsoportot jelölöm, Zn-nel pedig az n elemű ciklikust.

2016. okt. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Elnézést, az a)-t elszámoltam.
2016. okt. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 dq ***** válasza:
Nem lehet páros számnyi másodrendû elem, a Cauchy-tétel értelmében az x^2 = 1 -nek páros megoldása van.
2016. nov. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Azt hittem, ide már befejeztem a válaszolást. Pedig még privit is írtál... 2016 nem lehet, mert ez egy páros rendű csoport, mivel van páros rendű eleme, és így a Sylow-tétel szerint a kételemű részcsoportjainak a száma páratlan. A kételemű részcsoportjai pedig pontosan azok a részcsoportok, amelyek az egységelemből és egy másodrendű elemből állnak, azaz pont ugyanannyian vannak, mint a másodrendű elemek.


#3, Cauchynak nincs olyan tétele, amit idézel. A hozzá legközelebbi Cauchy-tétel azt mondja, hogy ha egy véges csoport rendje osztható egy p prímmel, akkor van benne p rendű elem.

2016. nov. 2. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 dq ***** válasza:

Nem csak hogy lézetik, de, -1 mod p ilyen eleme van (0 mod p, ha az egységelemet is beleszámoljuk).


Ha meg van benne legalább 1 db 2-rendû elem, akkor a csoport elemszáma páros.

2016. nov. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 dq ***** válasza:
Sylow-val is kijön, hiszen -1 elemûek a p rendû részcsoportok. Ebbõl van vagy +1 darab ilyen rcsp, az összesen -1 mod p darab p rendû elem.
2016. nov. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ezt nemcsak hogy nem hívjuk Cauchy-tételnek, de nem is igaz. 1-gyel kongruens mod p, nem -1-gyel.
2016. nov. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
És az is csak a részcsoportok számára igaz, általános esetben az adott rendű elemek számára nem.
2016. nov. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 dq ***** válasza:

Például Z3-ban a 3-rendû elemek száma 2 = -1 mod 3.


És az elõbb vezettem le a Sylow-tételbõl, annyira igaz.

2016. nov. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Elnézést, most nem mondtam igazat. Addig oké, hogy nem nevezzük Cauchynak, de aztán hülyeségeket beszélek.
2016. nov. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!