Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segít matekból? Geometria.

Valaki segít matekból? Geometria.

Figyelt kérdés

Egy szabályos háromoldalú hasáb alapéle 6 cm hosszú. A hasábot olyan síkkal metsszük, amely az oldalélekkel 60°-os szöget zár be. Mekkora a kimetszett síkidom területe.


A megoldást tudom (18 cm^2), de nem értem, hogy jön ki.



2016. okt. 22. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha már más nem válaszolt, nézd meg ezt:

[link]

2016. okt. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 dq ***** válasza:

Próbáld elõször négyzet alapú hasábbal. Akkor a metszet egy téglalap (ha jó irányból metszel) lesz, és annak a területét már egyszerûen meg fogod tudni hatarozni az oldalaiból.


Ebbõl kapni fogsz egy területtranszformációs formulát: ha egy T területû alakzatot a vízszintes síkról felfelé vetítek egy olyan síkra, amelyik a vízszintes síkkal P szöget zár be, akkor a vetület területe

> 1/cos P -szeresére,

T*=T/cos(P) -re nõ. (Igaz minden négyzetre (ezt megmutatod a négyzet alapú hasábbal), tehát igaz tetszõleges alakzatra hogy így változik a területe. Amelyik alakzat területe alul kb 1 millió négyzetmilli (milliméter oldalhosszú négyzetekkel közelítem a területet) annak a területe felül kb 1 millió * 1/cos(P), hiszen kb 1 millió darab ekkorka téglalap alkotja. A határon fekvõ négyzetek területe meg tart a 0-hoz, ha egyre finomabb felosztását vesszük a síknak.)

2016. okt. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!:)
2016. okt. 23. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!