Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Meg lehet szerkeszteni egyérte...

Meg lehet szerkeszteni egyértelműen ezt a háromszöget?

Figyelt kérdés
Egyik oldala a=4,2 cm, másik oldal b=9,2 cm, a közös csúcsukhoz tartozó súlyvonal pedig sc=6 cm. Nem a számok szerinti megszerkesztés érdekel, csak az, hogy ha csupán ennyi információnk van, meg lehet-e szerkeszteni egyértelműen, és ha igen, hogyan.
2010. ápr. 26. 19:33
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"Utolsó, már kezdesz nagyon felbaszni...... azt se tod miket írsz nem is értem mi alapján magyarázol... vegyél elő papírt nézd meg hamár ennyi képzelő erőd sincs....

amit te leírtál az meg akkora hülyeség hogy arra nincs szó...."


Az konkrétan a te bajod ha felfogni se tudod a feladatot, akkor nem értem minek irkálsz ide egyáltalán.


ez áll a feladatban: "a közös csúcsukhoz tartozó súlyvonal"


Ez egy magyar mondat. Azt jelenti hogy mind a három megadott szakasz egy közös pontból indul ki. Vagyis az hogy megfelezed az a oldalt amit írtál egy f@szság.


Ha mind a három egy közös pontból indul ki, akkor bizony három kört kell felvenni közös középponttal. A legkisebb körön lesz az 'a' oldal végpontja, a legnagyobbon a 'b' oldalé, a súlyvonal végpontja pedig a középsőn. Már csak annyit kell elintézni, hogy a súlyvonal végpontja ugyanolyan távol legyen a két oldal végponttól, és hogy ezt hogy kell elérni azt már leírtam.

20:41-es hozzászólás...

2010. ápr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

12:58:


Igen ezt minden általános iskolás tudja. Viszont ehhez a feladathoz semmi köze. Ha nem vetted volna észre, nem adták meg a harmadik oldalt.

2010. ápr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!