Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Komplex szám abszolutértékből...

Komplex szám abszolutértékből átalakítás?

Figyelt kérdés

Szóval találtam ezt az összefüggést:

[link]

ezt egyáltalán nem értem. Miért tünt el az i? Ha négyzetre emeltük a kifejezést akkor nem kellett volna -1-é alakulnia? És egyébként is az abs(a+b)=sqrt(a*a+b*b) biztosan nem igaz...



2016. okt. 23. 20:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Röviden: Pitagorasz-tétel.


Hossza: egy szám abszolutértéke definíció szerint a 0-tól mért távolsága. Valósban egyszerű a dolog; ha a pozitív vagy 0, akkor |a|=0, ha a negatív, akkor |a|=-a.


Ha egy számot jelölünk a komplex számsíkon, azt ugyanúgy tesszük, mintha egy koordináta-rendszerben egy pontot jelölnénk, például a (3;4) pontot úgy, hogy az origóból 3-at jobbra lépünk, és 4-et fel. A komplex számsíkon úgy lépünk, hogy a szám valós részével lépünk a valós tengellyel párhuzamosan, és a képzetes résszel a képzetes tengellyel párhuzamosan, például a -5+12i számhoz úgy jutunk, hogy 5-öt lépünk balra és 12-t fel.


Ha levetítjük ugyanezt a koordináta-rendszerre, akkor a (-5;12) pontot kapjuk. Ha összekötjük ezt az origóval, akkor egy szakaszt kapunk, melynek meg tudjuk mondani a hosszát, méghozzá úgy, hogy a bejárási utat is berajzoljuk, ekkor egy derékszögű háromszöget kapunk, melynek ismert a két befogója, így a szakasz hossza Pitagorasz-tételéből


d=gyök(5^2+12^2)


Pont ez van azon is, amit te linkeltél (az most mindegy, hogy 5^2 vagy (-5)^2, az mindenképp 25, csak ebben az interpretációban már külön kiszámoltam a derékszögű háromszög befogóinak hosszát).


Ha valami nem világos, kérdezz!

2016. okt. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!