Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 8x8-as sakktábla bal felső...

8x8-as sakktábla bal felső sarkában egy bábu áll, mely vízszintesen jobbra léphet max. Négy mezőt, vagy függőlegesen lefelé max. Hármat. Ketten játszanak, az veszít, aki a tábla jobb alsó mezőjére lép. Mi a nyerő stratégia?

Figyelt kérdés
A játékosok értelemszerűen felváltva lépegetek.

2016. nov. 6. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


(Remélem, sikerül megnyitni)


Az nyer, aki a ZÖLD mezők valamelyikére tud lépni, mivel a másik játékos ezután csak úgy tud lépni, hogy következőre a másik csak zöldre tud lépni, végül az utolsó zöldre lépve a másik játékos kénytelen csak 1 helyre lépni.


A fentiek alapján a második játékos csak akkor tud nyerni (ha egyébként mindketten tökéletesen játsszanak), hogyha az első játékos a KÉK mezők valamelyikére lép, mivel akkor a második végig tud masírozni a zöldeken. Ha az első játékos ezeken kívülre lép (már ahova az első mezőről lépni tud), akkor a második bárhogyan játszik, az első előbb-utóbb zöld mezőre tud lépni, tehát megnyeri a játékot.

2016. nov. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöööm :)
2016. nov. 6. 13:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Itt egy másik ábra is, ez kicsit részletesebb mint az első válaszolóé, az talán egy picit pontatlan, de elvileg helyes megoldás, talán az enyémen jobban érthető a lényeg. (Már félig kész volt a rajz mikor megláttam a választ, nem akartam hogy kárba vesszen :D )


[link]

2016. nov. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is :)
2016. nov. 6. 13:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Jó, kezdek én: D8. mutasd meg, hogy le tudsz győzni (úgy, hogy nem cseszem el).
2016. nov. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
F8
2016. nov. 6. 14:37
 7/9 anonim ***** válasza:
F7
2016. nov. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van, elrontottam egy mezőt az ábrámon (F3 - pirosnak kéne lennie), emiatt borul az egész, elnézést. Úgy a tökéletes ahogy Te írtad.
2016. nov. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Basszus, nyertél az F7-tel :)
2016. nov. 8. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!