Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » S. O. S le tudná nekem vezetni...

S. O. S le tudná nekem vezetni? Egy háromszögben az oldalak 12,16, és 22 cm hosszúak. Mekkora a leghosszabb oldallal szembeni súlyvonal? Egy háromszög területe 30 cm2. Az egyik oldala 5 cm, s az egyik rajta fekvő szöge 34º. Mekkorák az oldalak?

Figyelt kérdés
2016. nov. 13. 02:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Koszinusz tétellel kiszámolod a szögeket. Gondolom a 22cmes oldalhoz tartozó súlyvonalat keresed. Ez a súlyvonal felezi a 22cmes oldalt. Ekkor egy újra koszinusz tétellel ki tudod számolni a súlyvonalat.


30=[5*b*sin34]/2

ebből kifejezed a b-t , majd egy koszinusz tétellel ki tudod számolni a c-t is.

2016. nov. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi,meg probálkozom vele,remélem menni fog
2016. nov. 13. 10:22
 3/4 A kérdező kommentje:

Egy háromszögben az oldalak 12,16, és 22 cm hosszúak. Mekkora a leghosszabb oldallal szembeni súlyvonal?

hát ez nem megy, :(

levezetnéd nekem?

2016. nov. 13. 11:03
 4/4 A kérdező kommentje:

Sikerült ,már értem :)

Köszönöm :)

2016. nov. 13. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!