Segítene valaki nekem? Kémia. Bővebben lent.


Először is:Sziasztok! :)

Kérdésem: Hogy kell kiszámolni, hogy megkapjuk az oldatot és az oldott anyagot?

Az oldat tömege: -

Az oldott anyag tömege:-

Az oldószer tömege:60 g

Tömegszázalék: 12m/m%

Várom mielőbbi válaszotokat! Előre is köszönöm!!



2016. nov. 13. 13:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mit mutat meg a tömegszázalék? Azt, hogy 100g oldatban hány g oldott anyag van!

w%=12%; m(osz)=60g

100g oldatban van ... 12g oldott anyag és 88g oldószer

Xg oldatban van ...... Yg oldott anyag és 60g oldószer


Aránypárokkal (egyenes arányosság) meg már kiszámolható X,Y értéke.

Y= (60*12)/88 = 8,18g oldott anyag

X= (100*60)/88 = 68,18g oldat


Avagy ha már tudod hogy 60g az oldószered és 8,18g az oldott anyagodt akkor megkapod oldatra ezek szummáját: 68,18g-ot.

2016. nov. 13. 14:18
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!😊
2016. nov. 15. 06:25