Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Magyarországi nemzetiségek...

Magyarországi nemzetiségek zenéjéről mit lehet írni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 1-2 oldalas "fogalmazást" kell írni a magyarokszági nemzetiségek (pl. szlovákok, horvátok, ...) zenéjéről énekre, de nem tudom, mit is írhatnék, mit kell említeni egyáltalán.

Megmondom őszintén, nem akarok sok energiát fektetni bele, mert ének, 11.-es vagyok, minden fontosabb az éneknél és a rajznál, ezekkel nem akarok semmit sem később.

Annak is örülnék, ha valaki linkelne egy kész összefoglalást netről, mert én én kerestem, de nem találtam. Egy vázlatnak, ötleteknek, hogy miről, mikről lehet ilyenkor írni, azt is nagyon megköszönném.

Elmondom még azt is, hogy a tanár ezt gyűjtőmunkálnak >>adta fel<< mindenkinek kötelezően! Ezért sem érdekel annyird.

Megsérteni a feljebbiekkel senkit sem akarok.


A segítséget előre is köszönöm! :)



2016. nov. 17. 20:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

JAV:

"Északi szerv" -> északi szerB.


"A szerb népzene alapvetően északi (vajdasági, bánáti) hangzásra, és délire (balkáni hangzás, szimmetriákkal) oszlik."

->

JAV: Aszimmetriákkal! (Azaz páratlan számlálójú ütemmutatóval). Ez a délszerb népzene jellemzője.


(Az északi szerb meg 4/4-es.)

2016. nov. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!