Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Egy genetikai vizsgálatból...

Egy genetikai vizsgálatból mennyire derülhet ki, hogy milyen magyarországi nemzetiségek vannak a családban?

Figyelt kérdés
Mert a nevekből nem mindig derül ki. A német, szlovák nevek biztosak, de pl. Fehér-Fekete-Horváth-Galambos-Szunyog(h) lehet magyar is cigány is. Sőt még más is, amire nem is gondolok esetleg.

2016. nov. 2. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Semennyire, Európán belül nincs genetikailagkimutatható különbség az egyes népcsoportok közt
2016. nov. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Genetikai vizsgálatból nemzetiség? :D

Hol jártál te biosz óra helyett?

2016. nov. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A Czeizel szerint kimutatható pl a germán -német- vagy a zsidó genetikum.

A Magyarság genetikuma könyvben írta, ahol arról is ír, hogy a magyarokban a különböző keveredések aránya mutatható ki.

2016. nov. 2. 21:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Am miert erdekel? Mit szeretnel kideriteni?
2016. nov. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Amit írtam is. Hogy a nem ismert nemzetiségű ősök milyen nemzetiségűek voltak.


A német nevekről tudom, a szlovákokról is, de a több nemzetiségben is előfordulókról is jó lenne esetleg eldönteni. Miért is ne?


Persze, tudom, hogy gyakran fölhozzák, hogy a nevek nem biztos, hogy igazak az apák esetében, az is rendben van. Lehet, hogy abból is kimutatna vaéamit, ki tudja.


Csak ha már végigkereste az ember, ameddig lehetett, érdekes lenne tudni.


Engem érdekelne.

2016. nov. 2. 22:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem lehet, mert európai emberek közt nincs, vagy csak nagyon kicsi a genetikailag kimutatható különbség. Egy sima dns teszttel ezt nem fogják megállapítani.

Utánanéztél már, hogy hol vállalnak hasonló vizsgálatot, és ez mibe kerül? Ha megnézed, nevesincs klinikák készítenek ilyeneket vaskos pénzekért, nyilván lehúzás a céljuk.

2016. nov. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
41%
genetikai vizsgálattal valamiért csak az anyai ősöket lehet felderíteni, az apait nem, mert csak az x kromoszómával tudnak dolgozni.
2016. nov. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!