Henger alakú hirdetőoszlop átmérője 5,8cm. Ha a festőhengert 14-szer forgatjuk meg a tengelye körül, míg egyszer lehúzzuk a falon, milyen magasan festjük meg vele a falat?


2016. nov. 20. 12:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Ennek a kérdésnek ilyen formában nincs értelme. A hirdetőoszlop átmérője felesleges adat a kérdés szempontjából, ráadásul irreális. Így a választ a következő kérdésre fogalmazom meg:


Egy festőhenger átmérője 5,8 cm. Ha ezt a festőhengert 14-szer forgatjuk meg a tengelye körül, míg egyszer lehúzzuk a falon, milyen magasan festjük meg vele a falat?


A feladat ekkor egyenértékű azzal a feladattal, hogy ha egy 5,8 cm átmérőjű kör pontosan 14-szer tesz teljes fordulatot, mialatt egy szakaszon végig gurítjuk, akkor milyen hosszú a szakasz. A válasz nyilván az, hogy 14-szer olyan hosszú, mint a kör kerülete. Tehát a kör kerületét kell kiszámolni.


K = 2 * r * π = d * π = 5,8 * 3,14 ≈ 18,2 cm


Ezt kell 14-gyel szorozni, hogy a fal magasságát kapjuk: 14 * 18,2 ≈ 255 cm = 2,55 m


Mivel a két és fél méter reális falmagasság, szerintem egyszerű elírás történt a kérdésben.

2016. nov. 21. 14:29