Valaki segítene a kémia háziban?


Mekkora tömegű NaCl-ot kell bemérni 250 cm3 0,25 mol/dm3 koncentrációjú NaCl-oldat elkészítéséhez?


A NaCl moláris tömeg nekem: Mr NaCl 58,5. lett.


Ebben az esetben ezt a képletet használjuk:

w= oldott anyag tömeg/oldat tömege ???

Az NaCl lenne az oldat, ugye?

Bocsánat ez nem az erősségem.


Nem tudom hogyan kezdjem el.



2016. nov. 21. 10:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Van ugye az a képlet, hogy c = n/V, azaz koncentráció = anyagmennyiség / térfogat (dm3-ben). Namármost neked megvan a koncentrációd és a térfogatod, így -> n = c * V, azaz n 0,25 mol/dm3 * 0,25 dm3 = 0,0625 mol. A tömegét pedig az m = n * M összefüggés alapján tudod kiszámolni, azaz m = 0,0625 mol * 58,5 g/mol.
2016. nov. 21. 11:47