Erika36 kérdése:

Matekosok! Két különböző színű szabványos kockával dobunk. Hány olyan dobás lehet, amelyben egyik kockán sincs felül 3-mal osztható szám? Mekkora az esélye annak, hogy a két dbott szám szorzata osztható 3-al?

2016. nov. 27. 06:54
 1/2 anonim ***** válasza:

a,4x4=16

b,4x6=24

2016. nov. 27. 07:45
 2/2 anonim ***** válasza:
Összesen 6*6=36 dobás lehetséges. 4*4=16 esetben egyik kockán sincs felül 3-al osztható szám, minden más esetben van felül, tehát szorzatuk osztható lesz, így ez 36-16=20
2016. nov. 27. 17:00