Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Helyes (nyelvtanilag) a német...

Helyes (nyelvtanilag) a német fogalmazásom?

Figyelt kérdés

Ich und meine Familie


Ich heiße Boglárka Dózsa. Ich bin 15 Jahre alt. Ich bin am 30. April 1995 geboren (am dreizichten April neunzehnhunderfünfundneunzich). Ich bin eine Schwester. Sie ist 19 Jahre alt und studiert ungarisch. Meine Mutter heißt Mária. Sie ist 41 Jahre alt. Meine Vater heißt Ákos. Er ist 46 Jahre alt. Wir wohnen in Gyöngyös. Ich bin 3 Jahre der Kindergarten gegangen. Danach habe ich 8 Jahre die Grundscule gelernt. Ich bin Schülerin. Ich lerne in der Károly Róbert Fachschule für Handel,Gastronomie,Volkwirtschaft und Fremdenverkher. Ich besuche 9. (neunte) Klasse G. Ich möchte auf der Universität studieren. Ich spiele Handball. Meine Hobby sind Musik hören,Computern und spazieren mit Freundinnen.


2010. máj. 1. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Ich habe eine Schwester. Ich habe 3 jahre den Kindergarteb besucht. ich möchte auf der Universität weiterstudieren. Meine Hobbys sind Musik hören, Computer und spazieren mit den Freundinnen.
2010. máj. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az előttem szóló kijavított, csak annyit tennék hozzá, hogy egyetemen tanulni az nem auf der Universität studieren, hanem an der Universität studieren
2010. máj. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
végre valaki nem mással csináltatja meg a házi feladatát, hanem megcsinálja, és felteszi hogy ellenőrizzék le. ez kellene hogy legyen a példa
2010. máj. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

...In der Grundschule gelernt

"Ich lerne in der Károly Róbert Fachschule für Handel..." a für az nem kell.

Ich besuche die Klasse 9/G


Ezután vmi ilyesmit írnék:

Nach dem Abitur möchte ich auf einer Uni (weiter)studieren.


Meine Hobbys sind Computer, Musik hören, und mit Freundinnen spazieren (gehen)

2010. máj. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És igen, tényleg an der Uni studieren... :)
2010. máj. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Húú köszi rengeteget segítettek;)

Sosem szoktam házit másolni,mással iratni.Inkább megkérem magyarázza el:) Érettségit sem írja meg senki helyettem.

Ez az egyik tételem amiből vizsgázok majd és kíváncsi voltam mennyire írtam jól.

2010. máj. 2. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!