Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit tegyek, ha három napig...

Mit tegyek, ha három napig hiányoztam, nem tudtam mi a lecke, a tanár mégis beírta a hiányt?

Figyelt kérdés
2016. dec. 9. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem egészen értelek, mit-jelent az, hogy beírta a hiányt, egyest kaptál vagy mi ?
2016. dec. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Be kell pótolni.

Lehetőleg előre (telefon, skpe, FB, stb. mire való?) - ha nem megy, utólag.

2016. dec. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Két, egymástól független dolgot kérdezel.

.

"a tanár mégis beírta a hiányt"

Te magad írod, hogy nem voltál az iskolában. Mit is írhatna ilyenkor a tanár?

Igazoltad hiányzásod?

.

"nem tudtam mi a lecke"

Ennyire törődsz a tanulással.

A neten azért csevegtél ugye, csak attól nem jutott időd a leckét megkérdezni.

.

"Mit tegyek"

Vonjad le a tanulságot.

Ha hiányzol, csak igazoltan/igazolhatóan tedd.

Tiszteld meg ÖNMAGAD annyira, hogy megérdeklődöd, mit tanultál volna, ha ott vagy és mit kell bepótolnod.

Ha netán egyszer szükséged lenne az elmulasztott használatára, nem mondhatod: "ezt nekem nem kell tudni, mert akkor éppen hiányoztam a suliból"!

2016. dec. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szeretném elmondani, hogy igen, teljesen igazoltan hiányoztam. És nem, nem chateltem senkivel, egész nap ki sem keltem az ágyból. (Egyébként nincsen se Skypom, se Fb-m).

Egyébként azóta beszéltem a tanárommal, és mondta, hogy véletlenül írta be, de látta hogy hiányoztam, ezért kitörölte. Azóta pótoltam is. De azért köszönöm a válaszokat, még ha semmi hasznos tanács sem volt benne.

De azért köszönöm!

2016. dec. 9. 10:46
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Lustaságbol adodo ostobaságra mégis milyen tanácsot vársz? Olyan nincs hogy egyetlen embertol sem tudod elkérni a leckét, ez nem kifogás. Persze, ha nem akarod, az más de akkor jogos a rossz jegy.
2016. dec. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

De ha 3 napig fekszek az ágyban, felkelni se tudok, 39-40 fokos láz, fejfájás stb... S 4.nap délutánjára jobban leszek, fognék neki pótolni, de este már senki nincs fent, s nem küld semmit, max megkapok 6 oldal bioszt, s másnap elmegyek suliba hogy többel ne maradjak le, s akkor hívnak felelni, s számon kérik hogy miért nincs bepótolva? Mikor pótoltam volna be?



Tudod mi a megoldás? Az orvos a hétre ad igazolást, ha jobban leszel ha nem, ne menj suliba. Hétvégén lesz idő bepótolni, hiába vagy makk egészséges, nem mehetsz iskolába, mert minimum 1 nap kell amíg pótolsz, s a tanárokat ez nem érdekli.


Ez a magyar oktatás, ha teheted távol kell maradni tőle, mert csak szívsz.

2016. dec. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó válaszolónak! De mint írtam, szerencsére már megoldódott a probléma :)
2016. dec. 9. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!