2016. dec. 11. 18:12
1/1 Henike00 válasza:
2*sin(x+pi)-3=0
2*sin(x+pi)=3
sin(x+pi)=3/2
Mivel a szinusz függvény 0 és 1 közötti értékeket vehet fel, tehát 3/2 nem lehet az értéke.
Ezért ennek a függvénynek nincs nullahelye.