Valaki elmagyarázná nekem az egyenes, illetve a kör egyenletét?

Mi kell a számoláshoz, a képletekbe mi mit jelent és mit hova kel behelyettesíteni?
2016. dec. 13. 19:26
 1/1 anonim válasza:

Az egyenes általános egyenlete: f(x)=ax+b

Az „a” egy szám, amely az egyenes meredekségét adja meg (az egyenes irányszögének tangenseként definiálható).

A „b” pedig egy olyan szám, amely azt adja meg, mennyivel kell az egyenest függőlegesen eltolni.


A kör egyenlete: (x-u)^2 - (y-v)^2 = r^2

Az „u” és a „v” a kör középpontjának koordinátái (u az első, v a második) „r” pedig a kör sugara.

2016. dec. 17. 23:54