Hogyan számoljam ki? Kémia házifeladat

Egy kétvegyértékű fém vízmentes kloridjának 47,21 w%-a a fém A fém-klorid kristályvizes sóját ötszörös tömegű vízben feloldjuk és ekkor az oldat 13,1 w%-os lesz. Mi a kristályvizes só képlete és miért?

2016. dec. 13. 20:24
 1/2 Arp Du ***** válasza:

a fém mellett két Cl van a vegyületben

1 mol tömegének összetétele: x(fém)+2*35,45

ebből a fém tömegének aránya: 0,4721=x/(x+2*35,45)

0,4721x +33,47=x

x=33,47/(1-0,4721)=63,4

talán Cu (63,55g/mol)


CuCl2.xH2O

63,55+2*35,45=134,45

0,131=134,45/((134,45+x*18)*6)

2016. dec. 14. 20:59
 2/2 Arp Du ***** válasza:
ha x=2 CuCl2.2H2O
2016. dec. 14. 21:07