Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az ókori Spártában vagy...

Az ókori Spártában vagy Athénban kötelező volt 18 vagy 20 évesen a házasság? És meg volt szabva, hogy 18 vagy 20 éves férfiak milyen korú nőket vehetnek el?

Figyelt kérdés
Aki tudja, kérem, írjon, mert nekem óráról úgy rémlik, hogy valamelyik városállamban kötelező volt, de valamelyik weboldalon, amit pont nézek, ott lehetőséggént van írva. Éppen Spártáról írok neveléstörténetre beadandót. Előre is köszönet.

2016. dec. 28. 18:36
 1/9 A kérdező kommentje:
*lehetőségként
2016. dec. 28. 18:38
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha csak 10 mp-et gondolkodnál, hogy melyik városban milyen volt az élet akkoriban, úgy magadtól is könnyedén rájönnél.
2016. dec. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha két másodpercet gondolkodik valaki, könnyedén rájöhet, hogy ide válaszokat szokás írni:)
2016. dec. 28. 22:12
 4/9 anonim ***** válasza:
8%

Igen.

SEGÍTŐ válaszokat.

Az nem sokat segít, ha a feneked alá toljuk a megoldást. Akkor máris kérdezheted a következő 20-at, aztán ugyanolyan buta maradsz, mint előtte voltál, és az életben nem mész semmire.

A gondolatébresztő válaszok a jók.

Ha benned lehetetlen gondolatot ébreszteni, akkor elnézést kérek... akkor majd valaki másnak lesz hasznos, amit írtam.

2016. dec. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Elárulnád, hogy a másodikkal szerinted mit segítettél? : )

Semmit nem írtál le arról sem. : ) Amúgyis, nekem most igazából a nevelés a lényeg alapvetően, nem a történelem. : )

2016. dec. 28. 22:34
 6/9 anonim ***** válasza:
22%

A történelem ebből csak annyi, hogy melyik városban mi volt.

A többi az színtiszta nevelés... vagyis nézd meg a 2 várost, részletesen: NAGYON tanulságos, hogyan oldották meg egyikben és a másikban a nevelést.

2016. dec. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerinted mit néztem eddig is? Jó erre már ne válaszolj, ez már nyilván költői. További szépséges estét, éjszakát
2016. dec. 28. 23:01
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Ennyire nem lehetsz lúzer!

[link]

[link]


Különösen ajánlom ezt itt:

[link]


Persze én vagyok a hülye, hogy 0%-os lepontozás után még egyáltalán írok.

De az ember mindig reménykedik...

2016. dec. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A műveltséget NEM a google adja, hanem szakkönyvek! Tessék könyvtárazni, KOMOLY szakkönyveket bújni!
2017. jan. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!