Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Valóban "kötelező lenne"...

Valóban "kötelező lenne" meghívnom a húgomat az esküvőmre?

Figyelt kérdés

Van egy 3 évvel fiatalabb hugom, akivel évekkel ezelőtt nagyon összevesztünk, azóta egyáltalán nem is beszélünk egymással. Szerencsére külföldön él, így nem is kell sűrűn találkoznom vele.

Jövő nyáron megházasodom. Már elkezdtük összeírni a vendéglistát, és a szüleim fel vannak háborodva, hogy nem akarom őt meghívni. Azt mondják, hogy ilyet nem csinálhatok, már csak az illem miatt is "meg kell hívnom, mert családtag", meg hogy "hogy meg lesznek botránkozva a rokonok rajta, ha nem hívom meg". A helyzet viszont az, hogy nekem eszem ágában sem volt meghívni őt. Az esküvőjére az ember általában olyanokat hív meg, aki szívesen lát, élete nagy napján, vagy tévedek? És a hugom nagyon nem ez a kategória, semmi kedvem még csak egy légtérben sem lenni vele, és ezt a szüleink is nagyon jól tudják. Már rég nem akarnak békíteni minket, elfogadták a helyzetet, most csak azért akarják erőltetni "mert az illem megkívánja, hogy minden családtag ott legyen".

Ti hogy oldanátok ezt meg? Voltatok már így, hogy nagyon rosszban voltatok egy közeli családtaggal, és rátok akarták erőltetni, hogy elhívjátok az esküvőtökre? Ti engedtetek a nyomásnak, vagy senkinek semmi beleszólása, hogy kit hívunk meg?



2016. szept. 30. 09:58
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
13%
Én még nem voltam ilyen helyzetben, sosem voltam még ennyire irigy a külföldön élő húgomra.
2016. szept. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
93%
Miert nem vagytok joban? Nekem amugy apam nem volt ott. 18 eves koromig vert, terrorizalt. Senki nem akadt fent rajta. Elfogadtak a dontesemet.
2016. szept. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
93%

A te esküvőd, azt hívsz meg rá, akit te akarsz, akinek nem tetszik, annak se kötelező elmenni.

Én ennyivel megoldottam a kérdést.

Mondjuk nálunk a férjem családja nem volt "teljes létszámban" jelen, de nem is erőltettem. Az apját nem hívta meg, aki egész gyerekkorában verte és terrorizálta őket.

Senki nem találta furcsának, mindenki tudja az okot. Egy rossz szót nem szólt senki.

2016. szept. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
48%
Hívd meg. Legyél nagyvonalúbb, mint ő. Valószínűleg úgysem jön el külföldről, ha ennyire nem bírjátok egymást.
2016. szept. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim válasza:
92%

Miért lenne kötelező? Az a Te és a Ti napotok annak kell ott lennie, akinek örülsz es ne úgy teljen ez a nap, hogy nem érzitek jól magatokat.

Megint más, hogy ha lehet meg kell beszelni a dolgokat, de nem az esküvő a legjobb időpont erre. Én sem hívnám meg.

2016. szept. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
90%

Én anyámat nem hívom meg az esküvőmre. 10 éve nem beszéltem vele. A hátam közepére se kívánom még a hétköznapokon sem, nemhogy életem legszebb napján!

Vannak jó páran, akik megbotránkoztak rajta, mert mégiscsak az anyám stb. Én úgy érzem, azon kívül, hogy megszült, sosem volt az. Őt sem érdeklem.

Eleinte még próbáltam megmagyarázni az embereknek az okot, hogy miért nem hívom meg, mintha meg se hallották volna, és szajkózták, hogy dehát az anyám... Most már én vagyok az, aki meg se hallja a károgásukat.

2016. szept. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
90%

dehogy kötelező meghívni,ne más döntse el h a TI napotokon ki vegyen részt,meg a szülöiknek rokonoknak sincs közük.

unokatesomnak mikor volt esküvője 2 öccse volt ott a másik 2 tesoja nem.

nem hivták nem is tartja vele a kapcsolatot .

2016. szept. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
17%

Hívd meg,hogy a szüleid megnyugodjanak.

A hugod meg úgysem fog elmenni a távolság meg a köztetek lévő feszültség miatt sem.

2016. szept. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
14%
Ne kicsinyeskedj. A te esküdőd, de ne sajátítsd ki, ne kelljen anyukádnak feszengenie miattad. Nem kizárt az sem, hogy ez lenne az alkalom, hogy kibéküljetek, vagy jó gyűlölködve leélni az egész életet?
2016. szept. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
90%
Utolso! Ha a hugica eljon es huzza a szajat akkor meg a kerdezonek van oda a nagy napja. Talan ez az elsodleges szempont az ember sajat elskuvojen.
2016. szept. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!