Ha egy dobókockával 3-szor dobunk akkor mennyi az esélye, hogy legalább egyszer 6-ost dobunk?

Ugye minden dobásnál 1/6. 3 dobás esetén 3*1/6 = 1/2, nem?
2016. dec. 29. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Ezzel a logikával 6 dobásnál meg 100 százalék? Szerintem 7/216.
2016. dec. 29. 23:00
 2/5 A kérdező kommentje:
Értelmes válaszokat, köszi.
2016. dec. 29. 23:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
1-(5/6)^3=91/216=42,13%
2016. dec. 29. 23:03
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
Az új tippem 91/216.
2016. dec. 29. 23:04
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ugye minden dobásnál 1/6. 3 dobás esetén 3*1/6 = 1/2, nem?"


Nem.

2016. dec. 30. 00:22